Напівавтомат розливу: об’ємний або за рівнем – що вибрати?

Напівавтомат розливу об'ємний vs за рівнем

Вивчаємо тему

Уявіть, ви запускаєте бізнес з виробництва побутової хімії та парфумерії. Прийшли в супермаркет подивитися що продають конкуренти, яку тару використовують, як оформляють, вартість товару.

Ось полиця побутової хімії. Тут миючі засоби для кухні, рідке мило, засоби для чищення скла і ще багато багато чого іншого. Зверніть увагу: одні пляшки прозорі, інші ні; в прозорих рівень рідини не скрізь однаковий.

Тепер підходите до полиці парфумерії, де багато прозорих флаконів і пляшечок. Тут ситуація інша – рівень однаковий. Логічно, адже ніхто не купить товар, де продукту менше ніж в сусідньому флаконі.

Ви приходите додому, відкриваєте улюблений макбук і шукайте в інтернеті “напівавтомат розливу”. Заходите на сайт виробника, а там сам чорт ногу зломить: об’ємні напівавтомати розливу, вагові, дискретні, за часом, за рівнем і наповнення шприців. Складно вибрати з такої великої кількості типів дозатору.

Вам наповнювати шприци не потрібно – викреслюємо. За часом використовується для кислот, лугів та інших агресивних речовин – не ваш випадок. Ви вказуєте об’єм, а не вагу, значить ваговий теж не підійде – викреслюємо. Залишилися “об’ємний поршневий”, “об’ємний дискретний”, “за рівнем”. Ви відволікаєтеся від вивчення сайту і розумієте – вже пізня ніч, а вибір не зроблений.

Бізнесмени задаються питанням вибору дозуючого обладнання. Кожен хоче, щоб обладнання було продуктивне, точне і недороге, адже на старті бізнесу кожна копійка на рахунку.

Головна причина проблем – ідея “розливати якомога швидше”. З цим можна погодитися: швидкість – питання грошей. Але швидкість не означає якість. Та й в напівавтоматах розливу продуктивність обмежена можливостями оператора.

Друга причина проблем – “мені потрібен дешевий дозатор”. Ті хто женуться за дешевизною або довіряють продавцю ТОВ “Впарити” ризикують втратити час, довіру своїх клієнтів, а то і бізнес.

Не важливо скільки витратити грошей. Якщо не підібрати правильний дозатор – ви понесете збитки або збільшите термін окупності обладнання.

Напівавтомат розливу: об’ємний поршневий або за рівнем?

Перший крок до успіху – вибрати правильну конструкцію. Виробники випускають 5 видів конструкцій. Два базові види напівавтоматів розливу: за обсягом і за рівнем. Для деяких продуктів вибирати спосіб дозування не потрібно. В інших випадках враховуйте властивості продукту, вид тари, продуктивність, швидкість. Тільки ви приймаєте рішення, що для вас важливо і економічно вигідно: прозора або непрозора тара, однаковий рівень рідини або однаковий об’єм.

Не орієнтуйтеся на конкурентів як на єдино правильне рішення – ви зробите краще!

Полуавтомат розлива ДОП2х250

Напівавтомат розливу об’ємний відміряє кількість рідини незалежно від розміру тари. Наприклад, він видасть 1 літр побутової хімії в літрову пляшку або п’ятилітрову. Об’ємні напівавтомати розливу відміряють обсяг рідини з точністю ± 0,5 … 1,5% і він не залежить від змін тари. Точність важлива, тому що недолив викличе невдоволення покупців, а перелив — дорого. Припустимо, ви зробили 1 мільйон пляшок побутової хімії за місяць при переливі на 7% — значить 70 тисяч пляшок ви подарували покупцям.

Напівавтомат розливу об’ємний поршневий — найпопулярніший вид дозування. Додатково випускаються об’ємні дискретні дозатори на базі імпеллерних, перистальтичних і шестерних насосів.

Полуавтомат розлива по уровню

Напівавтомат розливу за рівнем, як випливає з назви, наливає до заданого рівня від верху горловини. Постійний внутрішній обсяг пляшок дає повторюваний заповнюваний обсяг для парфумерної продукції. Внутрішня геометрія тари не постійна, а отже і обсяг. Особливо це видно в скляних і ПЕТ пляшках що видуваються, але справедливо і для іншої тари. Якщо така тара заповнюється об’ємним способом, то рівень рідини до горловини відрізняється, хоча обсяг рідини однаковий. Це відлякує покупця.

Напівавтомати розливу за рівнем – дозатори з переливання. Зливний патрубок з двома каналами вставляється всередину пляшки і герметично притискається до горловини. Через один канал подається рідка парфумерія, а через другий виходить зайве повітря. Коли пляшка заповниться, піна з парфумерією виходять через другий канал в початкову ємність. Рівень рідини залежить від того, наскільки глибоко опущений другий канал всередину пляшки. Вибираючи цей спосіб дозування, враховуйте жорсткість тари. Недостатньо жорстка тара мнеться і деформується при притисканні зливного патрубка до горловини.

Висновок

Напівавтомат розливу за рівнем застосовується для пляшок і каністр з прозорими стінками, де кінцевому споживачу видно рівень в тарі. Продукт наливають до тих пір, поки через зливний патрубок не почнеться перелив.

Напівавтомати розливу об’ємні поршневі справляються з продуктами в усіх галузях промисловості і з будь-якою споживчою тарою.

Напівавтомати розливу за рівнем простіше і дешевше. За це доводиться платити точністю дозування.

Правильно обраний напівавтомат розливу наповнить що завгодно і куди завгодно.

Порівняння об'ємного полуавтомата розливу і за рівнем. — Інфографіка.